Войти с помощью

Три місяці українська банківська система працює в умовах економічної кризи. Цей важкий кризовий період система пройшла без втрат, що підтверджує її життєздатність. 

У цій ситуації дії НБУ не завжди були адекватними. 

Так НБУ не підтримав пропозиції АУБ про включення до Закону України “Про першочергові заходи щодо запобігання негативним наслідкам фінансової кризи та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” норми про надання НБУ права на введення мораторію на дострокове повернення депозитів фізичних осіб, що призвело до судових позовів до банків щодо правомірності їх дій. 

При відміні Постанови від 11.10.2008 р. за №319 НБУ ввів плутанину в застосуванні мораторію, що погіршило відношення населення до банків. 

Непрогнозованими діями на валютному ринку та недостатнім адмініструванням здійснення операцій з купівлі/продажу іноземної валюти була створена некерована ситуація у визначенні курсу гривні до іноземних валют, що відкрило простір для здійснення спекулятивних операцій та стрімкої девальвації гривні. Це, у свою чергу, поставило більшість клієнтів банку на межу дефолту. Ситуація на ринку готівкової іноземної валюти ще більше ускладнювалася непослідовною політикою регулювання обмінних операцій (введення 1,5% маржі на готівковий курс, що виявилося збитковим для банків та змусило їх запроваджувати комісію на обмінні операції, намір заборони та відновлення роботи обмінних пунктів, що працюють за агентськими угодами тощо). 

9 декабря в 14.30 активисты ряда общественных организаций провели пикетирование Антимонопольного комитета Украины (ул. Урицкого, 45) с требованиями «провести комплексную проверку незаконного решения Киевсовета о признании новосозданного коммунального предприятия «Киевское инвестиционное агенство» единственным оператором по размещению малых архитектурных форм (ларьки, киоски, павильоны), защитить малый бизнес в Киеве от уничтожения, остановить монополизацию розничной торговли в киосках аферистами с Блока Леонида Черновецкого».

Ранее Совет предпринимателей при Кабинете Министров Украины уже обратится в Антимонопольный комитет с просьбой проверить на соответствие действующему законодательству решения Киеврады о введении единого оператора по размещению временных сооружений (малых архитектурных форм) в столице.

Об этом заявила глава Совета предпринимателей Оксана Продан. По ее мнению, решение Киеврады может противоречить ряду законов Украины. В частности – нарушает установленные законодательством правила честной конкуренции.

Поки старі політичні бренди відчувають труднощі в звязку з втомою суспільства від безкінечної боротьби, у нових політичних сил, що очолять не такі залайоджені обличчя є шанс протиснутись вперед. Нижче пропоную оглянути можливі варіанти конкурентів "стариків", і самостійно вирішити, кого будете підтримувати на наступних виборах.

ВУНДЕРКІНД

Серед всіх претендентів на роль третьої сили Арсеній Яценюк відразу після відставки з посади голови ВР виглядав найпривабливіше.

Ще б пак: філігранне диригування сесійним залом розірваним внутрішніми суперечками заради бодай якогось реального голосування, ораторське мистецтво вкупі із почуттям гумору, знання регламенту і принциповість у виконанні домовленостей.

А ще – молодість, неспівмірна із досвідом набутим на різних державних посадах за останні роки.

Але з іншого боку - повна відсутність бодай обрисів майбутньої організаційної структури, не кажучи все про партійну, здатну хоча б порозносити листівки по квартирах під час кампанії.

Яценюк обіцяв яскраву презентацію власного політичного проекту за місяць після своєї відставки.

У чергу за інвестиціями у молоду обдарованість української політики вже почали вишукуватися олігархи.

Технологи придумали навіть ідеологічні рамки для нового політичного проекту Арсенія Яценюка - лібералізм із жорстким державним регулюванням. Але чи то зникнення з щоденного телеефіру дається взнаки, чи то криза зменшила запал інвесторів Яценюка, але презентація проекту вочевидь пробуксовує.

Подейкують, правда, що Віктор Пінчук, один з претендентів на роль головного куратора політичної кар′єри екс-спікера, вже виписав підопічному гувернерів з Європи - технологів-творців перемоги Ніколя Саркозі у Франції.

У будь-якому разі Арсеній Яценюк - це занадто перспективна конячка аби кинути її підготовку до нового політичного забігу на півдорозі. Хай навіть і у кризові часи. На овес і сіно точно нашкребуть.

До речі, "власник заводів, газет, пароходів" вважає, щоб пристяжним до пари Яценюкові йшов справжній важковаговик. Щоправда поки що у спорті, а не у політиці.

- Борисе Івановичу, вчора у парламенті було обрано спікера і оголошено про утворення коаліції. Прокоментуйте цю ситуацію. 

Вчора в українському парламенті відбулася без перебільшення історична подія – ми фактично подолали політичну кризу і той безлад, який творився з 2 вересня у Верховній Раді України. Вважаю, що переважна більшість українських виборців з полегшенням перевели подих, дивлячись вчора вечірні теленовини. Ми вчора зробили те, що потрібно було робити ще минулого року одразу після виборів, коли Народний Рух України неодноразово закликав до необхідності створення коаліції у складі НУНС, БЮТ і блок Литвина. Така коаліція є більш стійкою і не дозволить жодним інтриганам підвішувати більшість у парламенті та робити її недієздатною, що ми спостерігали впродовж першої половини цього року. До нас нажаль не дослухалися, бо вже дуже не хотілося ділитися посадами. Практика продемонструвала, що ми були праві у цьому питанні й вчорашній день став важливим кроком у стабілізації політичної ситуації в державі. До речі, мені приємно відзначити, що Президент України Віктор Ющенко схвально поставився до обрання Головою Верховної Ради України Литвина та створення дієвої парламентської коаліції, і таким чином визнав правильність наших кроків. 

На прошлой неделе Государственную таможенную службу Украины пикетировали протестующие против беспредела происходящего в Киевской областной таможне. Прежде всего, они обращались к Валерию Хорошковскому, главе Таможенной службы, который со своим приходом на эту должность объявил бескомпромиссную борьбу со взяточниками и коррупционерами.

«Пора конец положить коррупции в областной таможне!», - скандировали собравшиеся, и передали свои требования, изложенные в обращении Антикоррупционного форума к Валерию Ильичу. По словам митингующих, заместитель руководителя Киевской областной таможни Иванов Иван Иванович совершенно распоясался и потерял всяческий человеческий стыд и облик. «Такому человеку не место на государственной службе», - единодушно подытожили все.

Аналогичное обращение было также передано на Государственную автомобильную инспекцию (ГАИ) и в другие высшие государственные органы.   

Ранее уже писалось о криминальной схеме, которую организовал Иванов, и в которую попытался втянуть милицию и суд, коррумипировать их –  
http://vybory.org/articles/1418.html

Ниже читайте обращение к Валерию Хорошковскому и смотрите фото.

Под стенами Нацбанка в Киеве состоялся очередной митинг против политики НБУ, приведшей к кризису на рынке наличного доллара, а также к падению курса украинской гривни.

Пикетчики требовали расследовать коррупцию в Национальном банке Украины и освободить от должности 
первого заместителя председателя правления НБУ Анатолия Шаповалова. Участники митинга также требовали от председателя Нацбанка Владимира Стельмаха «не разрешать руководителям Нацбанка разворовывать кредиты от Международного валютного фонда».

Схему распределения средств между банками в СМИ называют коррумпированной. По данным Секретариата Президента Украины, за три недели октября НБУ потратил почти 5 миллиардов долларов из золотовалютного фонда страны. При этом Нацбанк продавал валюту отдельным банкам. Да еще и по значительно более низкому курсу чем на рынке.

Тем временем собственное расследование провел причин валютного кризиса в Украине провел редактор Интернет-издания Sprotiv.org Вадим Гладчук. «Мы обнаружили некоторые факты, подтверждающие информацию, обнародованную Секретариатом Президента Украины, о том, что в течение нескольких дней пять миллиардов золотовалютных запасов были образно говоря «профуканы». То есть они были проданы благодаря, так сказать, преступной инициативности первого заместителя председателя НБУ Анатолия Шаповалова Нацбанком определенным «своим» банкам по цене ниже рыночной. Мы требуем от Генпрокуратуры расследовать каким именно банкам было продано за бесценок 5 миллиардов золотовалютного резерва, и привлечь к уголовной ответственности Шаповалова и его подельников», отметил Вадим Гладчук в комментарии журналистам.

27 листопада Київрада ухвалила незаконне рішення про визнання КП "Київське інвестиційне агентство" єдиним оператором з розміщення тимчасових споруд (малих архітектурних форм) у столиці...

Рада підприємців ініціює перевірку незаконного рішення Черновецького. Рада підприємців при Кабінеті Міністрів України звернеться до Антимонопольного комітету із проханням перевірити на відповідність чинному законодавству рішення Київради про визнання єдиного оператора з розміщення тимчасових споруд (малих архітектурних форм) у столиці. Про це заявила Голова Ради підприємців Оксана Продан. На її думку, рішення Київради може суперечити низці законів України. Зокрема – порушувати встановлені законодавством правила чесної конкуренції.

"На жаль, команда Черновецького продовжує неоголошену війну проти малого та середнього бізнесу, – вважає Оксана Продан. – За умов нинішньої фінансової кризи це може призвести до вкрай сумних результатів для Києва. Адже саме сектор малого та середнього бізнесу забезпечує столицю податками та створює велику кількість робочих місць".

Нагадаємо, 27 листопада Київрада ухвалила рішення про визнання КП "Київське інвестиційне агентство" єдиним оператором з розміщення тимчасових споруд (малих архітектурних форм) у столиці. Запрошений на засідання сесії перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Денис Басс під час виступу повідомив, що за попередніми підрахунками, в столиці розміщено більше 7 тис. МАФів.

Не подозревал о последствиях молодой руководитель отделения банка Женя Крючков, когда парковался, как всегда, возле своей работы. Пока он собирал вещи в отцовском «Тойота Ленд Крузере» вдруг на парковке (!) в него стукнулся другой автомобиль. Повреждение было шуточным, даже не царапина, просто потертость, Женя оставался спокойным – машина застрахована, он ничего не нарушал. Запарковался в положенном месте, стоял на месте. Не было неожиданного и для представителей ГАИ, которые прибыли на место заполнять протокол – ведь вина водителя другой машины Василия Прохорчука была очевидной.

Но не согласным оказался начальник Василия Прохорчука, замглавы Киевской областной таможни Иванов Иван Иванович. Дело в том, что, по мнению самих работников таможни, автомобиль «Акура МДХ», стоимостью в 80 тыс. долл., в котором он возил Иванова, водитель Прохорчук на свою зарплату купить не мог. А вот господин Иванов на свою «не-зарплату» вполне. Но вот проблема – автомобиль не застрахован, а Прохорчук правила нарушил (столкнулся с запаркованным автомобилем!!!) и его вполне могли лишить прав. Так что реальному владельцу Иванову пришлось бы с собственного кармана не только ремонтировать свой, а также поврежденный автомобили, но и некоторое время оставаться без водителя вообще.

Шевченковский районный суд в городе Киеве отказал в удовлетворении иска Тендерной палаты Украины к редактору Инетернет - издания Sprotiv.org Вадиму Гладчуку и всеукраинской газете «CN-Столичные новости». Об этом говорится в решении Шевченковского райсуда. Как отмечается в решении, суд отказал в удовлетворении иска по причине постоянных неявок истца на судебные слушания без уважительной причины.

Так, отмечается в решении суда, истец не явился на заседание 26 сентября, хотя о времени и месте заседания был предупрежден заблаговременно по адресу, указанному в исковом заявлении. На судебное заседание 11 ноября истец снова не направил своего представителя. Поскольку, согласно законодательству стороны, которые принимают участие в судебном процессе обязаны уведомлять суд о смене места проживания или пребывания, а также о причинах неявки на заседание, суд признал, что представитель истца не явился на заседание без уважительных причин. Таким образом, суд, изучив все обстоятельства, принял решение исковое заявление Тендерной палаты Украины о защите деловой репутации, опровержении недостоверной информации оставить без рассмотрения.

Дорогие друзья, и читатели сайта. Представляю вашему вниманию материал, посвященный Александру Абдуллину, народному депутату, который занимается БЮТе всеми медиа-вопросами. Как я узнал из этого материала, а вернее вспомнил, ранее Александр Рафкатович занимался не журналистикой, а бизнес-деятельностью вместе с известным Игорем Бакаем.  Напоминаю, что Игорь Бакай, известная и значимая фигура эпохи Кучмы, бывший народный депутат, который теперь скрывается в России (или скорее пошел там на пенсию) возглавлял Держевне Управлинна справами, и самое главное некоторое время был главным поставщиком газа в Украину. Вот именно в последней сфере с Абдуллиным они долгое время как раз "дружили". Материал тенденциозный, к фактам примешиваются эмоциональные возгласы и скоропалительные оценки, которые запрещены журнадистикой, но в целом интересно. Читайте сами... 

baner 1
при использовании материалов ссылка на Выборы.org обязательна.

© 2002—2022 «Выборы.ORG»