Войти с помощью

Архив
26 ноября 2007

Як на місці Мистецького Арсеналу міський чиновник хотів будувати елітні висотки

В річницю помаранчевої революції на Печерську проводили громадські слухання. Звертаємо увагу на цю річницю саме тому, що першим гуманітарним проектом до виконання, який оголосив Ющенко після перемоги – був Мистецький Арсенал. В першому вужчому розумінні, це мала бути сукупність галерей, а в ширшому баченні – охопити увесь історичний центр Печерську, та стати новою візитною карткою міста.

Проте виконання проекту зіткнулося з мовчазним опором чиновників та забудовників, які звичайно чудово розуміли ціну землі. Довгий час це був опір невидимий, проте зараз здається обличчя перед нами починають проступати.

Так от 22 листопада 2007 року за адресою вул. Січневого повстання, 22 в середній школі №90 відбувалися громадські слухання з приводу забудови Грушевського, 36. Їх організатори вдалися до цілого ряду методів для того аби ні жителі Печерського району, ні районна влада не дізналися про їх проведення. Ці слухання назвали «презентацією», і намагалися таким чином протягнути будівництво навпроти метро Арсенальна торгівельно-розважального центру.

Місцеві, справжні жителі Печерска, які таки потрапили на захід не дали організаторам здійснити свій злочинний замір. Нижче ми дамо хронологію подій, проте тут головне запитання - хто ж був причетний до їх організації. Як виявилося, вони проходили під патронатом начальника управління внутрішньої політики КМДА Гончарука Віктора. Як же так сталося що міська влада займається вирішенням – що будувати на Печерську поза районною радою, районною адміністрацією та власне печерською громадою?

Вся справа в тому конфлікті, який існує майже між усіма районними адміністраціями та міськими чиновниками. Останні, які причетні до грабіжницької роздачі міських земель забудовникам, мародерських непродуманих дій з землями міського запасу зіштовхнулися з опором на місцях. Виявилося, що мало за гроші чи винагороду сприяти в наданні будівельних майданчиків.

Зазвичай так звані «девелопери» не мають жодних проблем з отриманням дозволів, експертиз, які дозволяють їм будувати в непідходящих місцях, чи з порушенням норм. Проте, у них залишається ще один бар’єр – громадські обговорення. І ось тут виявляється, що чимало киян не підтримують те, що вони хочуть набудувати. Не будемо ідеалізувати районні адміністрації, проте вони часто приймають сторону потреб та побажань жителів. А найчастіше просто говорять забудовникам, що незважаючи на те, що в останніх є усі документи, проте мешканці прилеглих будинків будуть проти, і нічого з цього не вийде.

Тоді забудовники знову змушені повертатися до своїх друзів з КМДА, які вже беруться і за це питання.

Слухання на Січневого повстання, 22 були якраз яскравим прикладом такого порядку речей.

Давайте ще раз переглянемо перелік доказів.
- На слуханнях присутній начальник управління внутрішньої політики КМДА Гончарук Віктор.
- про громадські слухання не повідомляється в встановлений спосіб громадськість: не має оголошень в пресі, на будинках і т.д.
- присутніх намагалися дезінформувати, називаючи це презентацією.
- організація слухань, їх підготовка та проведення, відбувалися без повідомлення районних органів влади, громадських організацій – фактично келійно.

Виникає запитання, що Гончарук не знав про ці порушення? Виходить нікого на Печерську не повідомляли про слухання, а він про них знав і прийшов!

Так що поки Ющенко бореться з корупцією десь, корупція процвітає в його власному Мистецькому Арсеналі, якому загрожує остаточна загибель.

Нижче надаємо хронологію подій від нашого репортера. Це наш варіант протоколу, ми тут його наводимо, аби не було спроб протягнути та підписати в мерії фальшивий.

Хронологія подій громадських слухань.

22.11.2007 за адресою вул. Січневого повстання 22, в середній школі №90, відбулись слухання з приводу можливої забудови території житлово-офісно-торгівельно-розважальним комплексом, у Печерському районі м. Києва по вул. Грушевського 36.

Замовником та реалізатором даного проекту виступило ТОВ “Віп-ЛТД”. Співорганізатором данного обговорення виступила Київська міська громадська організація міст, головою якої є. Константин Карпильов (дивись фото), у своїх промовах він відверто лобіював забудовників.

                                                                                  

Ведучим було зазначено, що дана презентація-обговорення регламентується рішенням Київської міської ради від 16.06.2005р. “Про врахування громадських інтересів та захист прав громадян про проведення містобудівної діяльності у м.Києві”, та рішенням Київської міської ради 16.06.2005р. “Про порядок громадського обговорення містобудівної документації у м.Києві”.

Було запропоновано наступний порядок денний:

- затвердження порядку денного;

- презентація проекту забудови;

- обговорення презентованого проекту, запитання;

- виступи учасників презентації, обговорення.

На зібранні було зареєстровано 145 учасників, які затвердили порядок денний.

В презентації приймали участь наступні дійові особи:

1-    Ведучий – фото №

2-    Секретар – НАТАЛІЯ ДОРОХОВА, фото

 

 

3-    Архітектор – фото №
4-    Замовник – фото №
5-    Люди з конкретного району та прилеглих вулиць до забудови.

На початку засідання, у присутніх (мешканців прилеглої території до можливої забудови), виникло логічне запитання: «Чи присутні зараз в залі представники Печерської РДА

«Це не є обговорення, це є презентація, а представники скоро будуть. Це проект «точеної» забудови» - Так відповів ведучий.  

 «Давайте чекати людей з райдержадміністрації, бо ці збори будуть не дійсними. Ваші ватажки будуть відповідати. Про вас вже написала газета  «По-Київськи» ,ви фальсифікатори. Презентація і обговорення це є дві різні речі. Ви маєте знати закони!!! – це сказав чоловік, фотo.

«В яких ЗМІ  була публікація про ці збори?» - він запитав.

«На дошках об’яви, які знаходяться на будинках Печерського району» -  відповідь забудовників.

«Ми вважаємо, що представниками міліції ці збори мають бути закриті, бо порушується законодавство! вигукнув чоловік, на цей вислів майже всі присутні аплодують.

Зрештою, після утвердження регламенту (до 10 хв.) та вибору секретаря, за згодою загального голосування, розпочалась презентація, в якій виступили з промовою Архітектор та Замовник даного проекту:

Забудова складається з 2 корпусів, корпус 1 (8-16), корпус 2 (6- 14), офісна частина 73,5 м., зауважив архітектор.

Під час презентації було задано багато різних питань, на кшталт:

1-    Яка загальна площа забудови?

2-    Які одиниці (магазини, будівельні майданчики і т.д.)

3-    Екологічна, економічна, гідроаерофобна ситуація в районі.

4-    Питання які взагалі не торкались даної справи.

Чоловік, який  вже попередньо висловлював протест, належать наступні запитання та закиди на адресу забудовників:

-         «Ви руйнуєте старе місто!»

-         «Коли почнеться будівництво, то екологія буде дуже погана, багато машин….»

-         «Газета «По-Київськи» каже, що ця ділянка викуплена за 30 млн. грн., це чисто комерційне будівництво! Не треба вішати лапшу».

-         «Будинок №7 з тріщинами. Між №7 та №9 провалина землі. Руйнуються будинки. Договір оренди дійсний, договір продажу цієї землі відсутній. Я категорично проти цього комплексу!!!

На всі данні питання відповідали Архітектор та Замовник.

В зв’язку з тим що на Презентації були присутні «куплені» особи, одна частина яких весь час намагалась зірвати зібрання, а друга намагалась захистити даний проект. У зв’язку з цим, значну більшість часу вони висловлювали своє невдоволення тим чи іншим та сперечались.

Дивлячись на те що в даній ситуації не можливо було продовжувати Презентацію, деякі люди почали вставати та покидати приміщення, у зв’язки з чим й було прийнято рішення завершити дану Презентацію.

Присутні сприймали дане слухання як презентацію оскільки на даному зібранні були відсутні представники районної адміністрації.

Під час слухання була напружена атмосфера зумовлена емоційністю людей.

Сьогодні було багато пропозицій, зауважень, тобто цей проект має підтримуватись(ведучий)

Ні,Ні(люди в залі)

Ми хочемо, щоб всі пропозиції були враховані(ведучий)

Став на голосування Так чи Ні і ми скажемо що Ні!(простестант)

Ми проти, проти...

Після чого всі присутні почали покидати зал, не дочекавшись голосування

 

blog comments powered by Disqus
baner 1
при использовании материалов ссылка на Выборы.org обязательна.

© 2002—2020 «Выборы.ORG»