Войти с помощью

Архив
5 декабря 2007

Приєднуйтесь до кампан проти живої новорічної ялинки

Дружина охорони природи (ДОП) м.Києва пропону Вам приєднатись до кампанії проти встановлення на центральній площі міста живої ялинки. Для участі в кампанії необхідно надіслати від свого імені лист, приблизний текст якого додано нижче. 
 
Якщо ви не киянин - не біда. Аналогічні листи варто писати в інших містах! 
 
Текст листа:

Київська міська державна адміністрація

________________________________
________________________________
________________________________Звернення

Я,__________________________________________________________________________, звертаюсь до Вас згідно з положеннями ст. 34, 50 Конституції України, ст. 9, 33, 35, 47 Закону України «Про інформацію», ст. 9 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Міжнародною конвенцією «Про доступ до інформації, участь громадськості в прийнятті рішень і доступ до правосуддя з питань, що стосуються навколишнього природного середовища» (Оргуська конвенція).

Кожного року, за офіційною статистикою, до новорічних свят, в Україні вирубуються мільйони молодих саджанців сосни, ялини та ялиці. Ще сотні тисяч дерев варварським чином позбавляються верхівки (зовні схожої на молоде деревце). Такою кількістю лісових культур, за підрахунками природоохоронців, можна засадити сотні гекарів лісу щорічно.

Історично, в Україні, Новий Рік святкували з дідухом (прикрашеним снопом сіна). Ялинки ж почали використовувати примусово за Петра І, а повторно культ зеленого дерева розвинули у Радянському Cоюзі. В багатьох сучасних країнах Європи та світу вже відмовилися від використання живих ялинок, натомість використовуються якісно зроблені штучні ялинки.

На встановлення головної ялинки на Майдані Незалежності у Києві щорічно йде декілька сотень ялинок, які в результаті перетворюються на «мертвий ліс». Щорічно мільйони людей, а головне – дітей, спостерігають за знущанням над живою природою у вигляді рубання дерев для одноденних потреб. Це не сприяє екологічному вихованню молодого покоління, що є однією з основних задач сучасного суспільства. Не зрозуміло, для чого в школах вивчають новітні предмети «етика», «естетика», «я і Україна», якщо на центральній площі кожного населеного пункту демонструється варварське знищення природи для, як вже було сказано, задоволення одноденних потреб.

Відповідно до цього, прошу Вас ініціювати рішення Київради про відмову від використання живих ялинок на встановлення головної ялинки на Майдані Незалежності та про заміну їх на штучний каркас; значно обмежити продаж живих ялинок у м.Києві.

Відповідь просимо надіслати, згідно чинного законодавства, на адресу: _______________
____________________________________________________________________________.З повагою,
____________________
____________________
____________________

blog comments powered by Disqus
baner 1
при использовании материалов ссылка на Выборы.org обязательна.

© 2002—2019 «Выборы.ORG»