Войти с помощью

Архив
10 декабря 2007

До земельного рейдерства на Київщині підключилась прокуратура

Переслідуванням з боку правоохоронних органів закінчилась спроба депутата Обухівської районної ради розібратися зі зловживаннями з роздачею землі. 6 грудня 2007 до нього завітала за постановою прокуратури міліція для обшуку його приймальні та житла. Йому запропонували пред’явити підроблені державні акти на землю, а коли він зауважив, що в нього і близько такого не має – вирішили «знайти» їх самостійно. Сам депутат – Тарас Ламах, - вважає, що це спроба злочинців відвернути від себе увагу, та змусити його мовчати. Так в чому суть справи, і чому районного депутата переслідують?

Зі зростанням цін на нерухомість в столиці та передмісті Києва розпочалися різноманітні махінації з землею та її безкоштовним отриманням. Поки земля не буде приватизована повністю, або поки не буде впроваджений прозорий механізм її розподілу через аукціони, держслужбовці будуть використовувати свої владні повноваження для власного збагачення. Зараз сформувалася ціла схема кругової поруки, коли представники різних державних органів, що покликані забезпечувати справедливість та законність потурають один одному в земельному збагаченні. Коли ж депутати місцевих рад Київщини кожен у себе на місці, та в міру своїх власних можливостей спробували розібратися з цією мовчазною мафією їх почали різко глушити.

Конкретно по Тарасу Ламаху це виглядало наступним чином. Незважаючи на те, що він з дружиною потерпіли від зловживань посадових осіб ТОВ «Земельно-кадастровий офіс» їх відверто не хотіло записувати в потерпілі, а вирішили зробити свідками.

20 листопада Тарас Ламах написав звернення до районної влади, де описав ситуацію та попросив районну раду розглянути це питання публічно. Йому немає що приховувати, - а от його противники не хочуть такої публічності. Близько двох тижнів вони йому погрожували через третіх осіб розпочати дії проти нього. І ось коли він не припинив свою діяльність по захисту прав та землі Обухівської районної громади за нього взялися всерйоз.

Були проведені обшуки в приймальні депутата та в його помешканні. Причому що там можна було знайти незрозуміло. В прокуратурі вирішили інакше. Старший слідчий прокуратури Обухівського району Калужинский видав геніальне рішення – на його думку громадську приймальню депутата Ламах слід обшукати тому, що там на його думку можуть знаходитися підроблені акти на земельну власність.

Ламах кваліфікує дії прокуратури наступним чином: « Вважаю, що ці дії по відношенню до мене є незаконними, сприймаю їх як моральний тиск та заказну розправу за мою принципову позицію як депутата районної ради.

Отримати земельну ділявку в Обухівському районі багато хто хоче. Це призвело до надзвичайного розмаху корупційних дій та махінацій чиновників. При цьому вони найменшу увагу звертаються саме на порушення та зловживання при видачі землі.

В той же час альтернатива земельній мафії – лише земельні аукціони. Патріот свого району, депутат Ламах, категорично вимагав та буде продовжувати домагатися прозорої процедури виділення землі. А кожна земельна ділянка має обговорюватися передусім в рамках реалізації того чи іншого проекту, і наскільки останній буде вигідний для району.

blog comments powered by Disqus
baner 1
при использовании материалов ссылка на Выборы.org обязательна.

© 2002—2020 «Выборы.ORG»