Войти с помощью

Архив
10 августа 2008

Звернення з приводу екологічної загрози від проведення евро-2012

Пану Мішелю Платіні
Президенту УЄФА
 
 
 
ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ
 
Звертаємось до Вас як до керівника однієї з найбільших міжнародних ініціатив, що поєднує спільною ідеєю десятки мільйонів прихильників в усій Європі та світі. Завдяки масштабним футбольним чемпіонатам, кубкам та турнірам, жителі одних країн дізнаються більше про інші країни, виховують в собі повагу до інших народів.
Нам відомо, що Ви очікуєте, до того як у Бордо буде ухвалено остаточне рішення щодо проведення Євро-2012 в Україні та Польщі, сторони мають відзвітувати про вже зроблену роботу з урахуванням попередніх зауважень.
Хочемо звернути Вашу увагу на необхідність чіткого дотримання принципів соціальної відповідальності, гуманізму, ретельнішого урахування екологічних норм і критеріїв та збереження довкілля, які були задекларовані під час Конференції УЕФА в Стокгольмі з нагоди ЄВРО – 2008. Всі шість ключових принципів УЕФА в сфері соціального партнерства мають бути дотримані і в ході підготовки ЄВРО – 2012, але особлива увага має бути звернена на такі принципи як:
·        здоров’я;
·        гуманізм та природна безпека;
·        довкілля.
 
Необхідність дотримання екологічних критеріїв та збереження довкілля під час підготовки ЄВРО-2012 та розбудови відповідної інфраструктури також випливає із партнерства між ФІФА та Програмою ООН з довкілля (ЮНЕП) та Порядку денного на ХХІ століття для спорту і довкілля.
Ми звертаємо на це Вашу увагу через те, що в ході підготовки України до проведення фінальної частини чемпіонату Євро-2012 виникають значні ризики для природного довкілля та культурно-історичного середовища м. Києва, наслідком чого можуть стати безповоротні втрати цінних зелених зон, які мають велику природну, рекреаційну цінність. Це ставить під загрозу якість довкілля в м. Києві, здоров’я киян, зменшує туристичну привабливість міста.
На жаль, значна кількість інвестиційних проектів, пов’язаних з підготовкою ЄВРО-2012, здійснюється з порушенням міжнародного й національного екологічного законодавства (зокрема, Європейської ландшафтної конвенції, та без належного інформування громадськості та громадської екологічної експертизи (чим порушується Оргуська конвенція). В разі їхньої реалізації можуть бут втрачені цінні природні об’єкти, які мають не лише регіональну чи національну, а й загальноєвропейську цінність .
(Перелік проектів додається).
 
Просимо Вас звернути увагу української сторони Національного агентства України з питань підготовки та проведення чемпіонату Євро-2012 на необхідність суворого урахування принципів соціального партнерства та збереження довкілля УЕФА та та посилити з Вашого боку контроль над їх дотриманням.
 
Зі свого боку громадські природоохоронні організації України також відслідковуватимуть під час підготовки й проведення фінальної частини Євро-2012 в Україні дотриманням українського та міжнародного природоохоронного законодавства в українських містах, яких торкнуться ті чи інші заходи чемпіонату і незалежно інформуватимемо про це громадськість. 
Текст цього звернення, після того, як воно буде надіслане Вам, буде широко оприлюднено в українських засобах масової інформації та в інтернеті.
Ваша реакція на це звернення також буде широко оприлюднена в засобах масової інформації.
 
З повагою,
Ігор Сіренко
Голова Національного екологічного центру України
 
blog comments powered by Disqus
baner 1
при использовании материалов ссылка на Выборы.org обязательна.

© 2002—2022 «Выборы.ORG»