Войти с помощью

Новости
21 апреля 2019

"Карпатнафтохім" Іванчука загрожує масштабною екологічною катастрофою

Згідно інформації з калуського підприємства кожного дня ситуація стає все більш і більш тривожною та відверто загрозливою. Вимоги трудового колективу щодо проведення атестації робочих місць з приводу фіксації шкідливих умов праці та відповідних виплат за них свідомо вже багато місяців поспіль блокуються адміністрацією. Невизначеність із подальшою долею "Народного фронту" та персонально власника "Карпатнафтохіму" Андрія Іванчука сприяє вкрай нервовим, провокативним та цілком брутальним діям адміністрації підприємства.
 
Зокрема серед працівників "Карпатнафтохіму" адміністрація поширює чутки, що атестація робочих місць наче взагалі не виявила ніякої шкідливості на робочих місцях працівників-нафтохіміків. А за попередніми даними на виробництві, де є отруйні та вкрай небезпечні речовини, такі як хлор, вінілхлорид та дихролетан, списків шкідливого стажу №1 та № 2, НЕ БУДЕ взагалі!! А надбавки до зарплат, в свою чергу, також суттєво мають зменшити. Хто мав 24% надбавки, тому її зменшують до 12%; а хто мав менше - то й взагалі до 4% чи 8%! Заощаджені таким чином кошти, на думку адміністрації підприємства, слід буде надати начальникам цехів. Тобто саме начальники цехів зараз самотужки будуть вирішувати -  кому і скільки добавляти, а кого залишити взагалі без надбавок за те, що мають сміливість чинити опір цьому божевіллю.
 
Згідно інформації, що отримали від активістів незалежної профспілки "Захист праці" у ТОВ “Карпатнафтохім”, ми дізналися, що згідно звірячих планів власника підприємства планується із колишньої повної заробітної платні (погодинна оплата, премія, доплата за шкідливість) працівникам-нафтохімікам залишити тільки погодинну оплату, а це приблизно 6-7 тис грн. Все інше йде на розгляд адміністрації, тобто йдеться про премії та надбавки, які будуть зараз видавати саме начальники цехів. А це приблизно 5 тисяч гривень, які фактично стають подачкою з боку роботодавців та об’єктом маніпуляцій і тиску з боку роботодавців на неугодних працівників. 
 
Однак на цьому "птєнци гнєзда Іванчука" не зупиняються. Вони вже мають намір щойно довести до працівників про свій намір зменшити на підприємстві відпустку з 31 до 24 днів і, зрештою, повністю (!) зняти усі дотації працівникам на харчування!!!
 
Звісно, що оприлюднення цих планів адміністрації "Карпатнафтохіму" викликало в трудовому колективі ефект бомби, що розірвалася. В одному з цехів вже біля 50 працівників з обох змін написали заяви на звільнення з підприємства за власним бажанням. Нафтохімікі солідарно заявляють, що хай жадібні власники самі працюють за ці копійки на роботі із небезпечними та отруйними хімічними речовинами. Незалежна профспілка "Захист праці" закликає працівників поки утриматися від масового самозвільнення з підприємства, бо негайно виникне серйозна загроза екологічної катастрофи державного масштабу, яка неодмінно зачепить своїми наслідками далеко не тільки Івано-Франківщину.
 
Щойно ми отримали повідомлення від працівників "Карпатнафтохіму", що зважаючи на те, що шкідливості праці людям вже не будуть оплачувати і це вже не буде зараховано їм до їх законного пільгового стажу, вони мають намір у найближчі дні масово відмовитися від виконання будь яких робіт, пов`язаних із викидами небезпечних та отруйних речовин (чистка фільтрів, звільнення–підготовка обладнання до ремонту, ремонт посудин, ліквідація пропусків). Зокрема, вже зараз на підприємстві спостерігається масова відмова працівників від чистки будь-якого обладнання, де є чистий дихлоретан. А це, у свою чергу, практично стовідсотково і невідворотно призведе до аварійної ситуації на підприємстві та екологічної  катастрофи великого масштабу!!! 
 
Кожного дня рішучість калуських працівників-нафтохіміків міцніє. Працівники "Карпатнафтохіму" вже відкрито обговорюють можливість початку масових акцій протесту та перекриття доріг, щоб не пропускати фури з продукцією. Розпочалося обговорення оголошення загального страйку на підприємстві і масового невиходу працівників на зміни. 
 
Адміністрація "Карпатнафтохіму" та Андрій Іванчук на поступки працівникам-нафтохімікам вперто не йдуть, не розуміючи тим самим, що без пересічних людей-працівників будь-яке виробництво працювати і заробляти гроші НЕ БУДЕ! 
 
Працівники підприємства й досі не оговталися від жахливої та одночасно скандальної з екологічної точки зору пожежі на заводі з виробництва полеолефіну ТОВ "Карпатнафтохім", що зайнялася 12 січня 2019 року. 
 
Знов і знов ми наочно бачимо, що основні проблеми нашої держави та нашої економіки пов’язані насамперед із непомірною жадібністю олігархічних власників та бажанням у будь-який спосіб максимально визискувати людей праці, відбираючи у них бідь-яку надію на можливість нормального життя і пристойного чесного заробітку в рідній Україні.
 
Слідкуємо за новинами з "Карпатнафтохіму" та намагаємось попередити екологічну катастрофу. Поки це ще не запізно...
 
Сергій Лемешко, Калуш, собкор 
blog comments powered by Disqus
baner 1
при использовании материалов ссылка на Выборы.org обязательна.

© 2002—2021 «Выборы.ORG»