Войти с помощью

Социология
19 октября 2011

Якою буде поведінка електорату партії С.Тігіпка?

Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг», лише 19% опитаних вважають, що приєднання партії Сильна Україна до Партії регіонів більш вигідне С.Тігіпку, майже стільки ж (16%) – вважають, що це приєднання більш вигідне Партії регіонів. При цьому більшість (44%) вважають, що воно вигідне для обох сторін і лише 3% - не вигідне для обох сторін. Ще 18% не визначились з даного питання.

Якщо прихильники В.Януковича вважають, що приєднання більш вигідне С.Тігіпку, то прихильники самого С.Тігіпка – Партії регіонів.

Варто наголосити, що після оголошення заяви щодо приєднання партії Сильна Україна до Партії регіонів, лише 3% опитаних покращили своє ставлення до С.Тігіпка, 54% - не змінили ставлення, а 33% - навіть погіршили ставлення до політика.  Ще 10% не змогли визначитися щодо зміни свого ставлення.

Найбільше погіршили ставлення до С.Тігіпка на Заході (39%), Півночі (38%) і в Центрі (37%), а також на Сході (33%) та Півдні (31%). Лише на Донбасі ставлення майже не погіршилось (16%), де більшість (61%) свого ставлення не змінили. Найбільше погіршили своє ставлення до С.Тігіпка прихильники А.Гриценка (60%) та Ю.Тимошенко (55%), а також О.Тягнибока (43%), А.Яценюка (41%) та категорія «проти всіх» (41%).

Покращили своє ставлення лише 4% опитаних на Донбасі, 4% - на Сході і 3% - на Півдні. Лише кожен десятий прихильник  В.Януковича покращив своє ставлення до С.Тігіпка після оголошення про об’єднання Сильної України з Партією регіонів, стільки ж – погіршили ставлення. Більшість (70%) – не змінили свого ставлення. Лише кожен десятий прихильник С.Тігіпка покращив своє ставлення до політика, водночас  чверть – погіршили і 60% - не змінили.

В результаті з травня 2011 рівень довіри до С.Тігіпка загалом зменшився з 23 до 18%, а рівень недовіри виріс з 70 до 74%. Наразі найбільше довіряють Віце-прем’єр-міністру на Півдні (23%), Сході (20%) та Донбасі (20%).

Найбільш негативно ставляться на Заході країни, де С.Тігіпку не довіряють (82%) більше, ніж В.Януковичу (75%).

Наразі С.Тігіпку довіряють близько 60% прихильників В.Януковича, чверть – В.Кличка і кожен шостий прихильник  В.Литвина. Водночас не довіряють політику близько 90% прихильників А.Гриценка,  А.Яценюка, О.Тягнибока, Ю.Тимошенко. Та майже 90% прихильників П.Симоненка і категорії «проти всіх».

З середини минулого року, коли С.Тігіпко був лідером загальнонаціональної довіри (понад 60%) і випереджав навіть В.Януковича, рівень довіри до політика погіршився більш ніж втричі.

Практично за усіма показниками С.Тігіпко вийшов на рівень дворічної давності – жовтня 2009 року, коли він розпочав президентську кампанію.

Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» наприкінці вересня, майже половина прихильників С.Тігіпка проголосували б на виборах Президента за В.Януковича, кожен п’ятий – за А.Яценюка, кожен десятий – за В.Кличка. З огляду на це можна припустити:

•      частина прихильників С.Тігіпка вже приєднались до Партії регіоніві це, зокрема, зумовило стабілізацію рейтингів Партії регіонів на тлі продовження падіння рейтингу В.Януковича.

•      частина вагається, що, у тому числі, зумовило ріст кількості «невизначених» (з 9 до 11%) і «проти всіх» (з 12 до 13%).

•      частина прихильників С.Тігіпка розчарувались і поповнили лави вже прихильників Фронту змін та УДАРу, рейтинги яких з травня виросли.

З огляду на зазначене та досвід ІІ туру президентських виборів 2010, можна припустити, що структура можливих перетоків від Сильної України становитиме орієнтовно 60 на 40% на користь Партії регіонів, це якщо брати тих прихильників С.Тігіпка, які на вибори підуть.

Ще один цікавий момент. У грудні 2010 Фронт змін вперше випередив у рейтингу Сильну Україну і зайняв третє місце у загальному заліку. В середньому, кожна з цих партій утримувала третє місце не довше року, а середня тривалість т. з. «медового» періоду (пік рейтингів) становила близько 8 місяців.

 

Джерело: Рейтинг

blog comments powered by Disqus
baner 1
при использовании материалов ссылка на Выборы.org обязательна.

© 2002—2021 «Выборы.ORG»