Войти с помощью

Недвижимость и строительство

Днями на Подолі пройшли громадські обговорення стосовно можливого будівництва давно запустілої ділянки. «Вибиті зуби» - так називають проміжки в лініях суцільної подільської забудови. Саме в такому місці знаходиться обговорювана ділянка за адресою Андріївський узвіз 30-34В.

За задумом проектантів між двома будинками, де знаходяться декілька старих дерев та два покинутих гаражі, з’явиться особняк. Збудований він буде у стилі характерному для старого Подолу – двоповерхова будівля з мансардою. Новобудова буде складатися з двох частин. Перша частина – фасадна, повторюватиме основні архітектурні риси, характерні для забудови усієї вулиці. Друга – яка складатиме основну масу будинку, винесена в двір, та має п’ять поверхів.

«Забудова по червоним лініям», - таким терміном архітектори описують вулиці історичного Подолу. Це означає, що будинки ідуть вряд, один біля одного, а прибудинковий простір винесений за них, у двори.

Архив
8 сентября 2008

Спецвипуск телепрограми

Квартирне питання по-українськи загострюється. У черзі на покращення житлових умов застоялися мільйон 300 тисяч сімей та ще 302 тисячі пільговиків-військовослужбовців. Тим часом, експерти прогнозують на осінь будівельну кризу. Ціни на житло спадуть на 10% і довгобудів побільшає.

Втім строїти бізнес на (нерухомості) будівництві було важко і понині. Етап оформлення документації в середньому триває по 1,5 року. До закладення фундаменту об’єкта потрібно отримати 600 дозволів. І платити за це неодноразові хабарі. Вони здорожчують процес на 30%.

Та найбільше, що лякає іноземних інвесторів – нескінченні «громадські слухання». Тим паче, якщо право на будівництво було отримано в історичному районі Києва. Приміром, на Набережно-Хрищатицькій, 9. За дозвільні документами на цей об’єкт на розбудову Києва пішло 25 мільйонів гривень. Проектування 9-ти поверхового житлового комплексу з закладами соціальної сфери розпочалося ще у кінці 90-х, але суди, де оспорюється його доцільність тривають і понині.

Чергові громадські слухання сфальсифікували в столиці. По вулиці Серафімовича запланована будівля, яка вражає своїми гігантськими масштабами та неоковирністю. Звісно, що жодні жителі прилеглих будинків не погодяться на 35-ти поверхову двоголову башту у себе над головою, тому забудовник замість справжніх слухань проводить вистави з ляльками, де невідомі злочинці грають роль жителів.

Фальсифікація громадських слухань – єдиний спосіб обійти думку мешканців проти забудови їх скверу, прилеглої території. І те що почалось з поодиноких випадків зрештою переросло в домінуючу тенденцію – про що вже неодноразово писали в ЗМІ.

І цього разу ми не побачили нічого вражаючого – ті ж самі люди, які ходять з слухань на слухання наче на роботу, та слухняно піднімають руки по команді ведучого. Єдина проблема – вирішують вони долю інших людей, яким забирають повітря, простір, дитячі майданчики та зелені насадження.

Обговорюваний майданчик на вул. Серафімовича знаходиться навпроти будинків 13 та 19-а у зеленій зоні біля проспекту Возз’єднання.

В понеділок, 10 грудня жителі Печерську зібралися для того аби обговорити точкову забудову по мікрорайону №3 (Саперне Поле). Мова йшла про будівництво житлового будинку з паркінгом та вбудованими нежитловими приміщеннями по вулиці Щорса, 34 у Печерському районі м.Києва. Збори відбувалися тут же, у приміщенні клубу військової частини №2260.

Про що йшла мова? У розпорядженні військової частини, що належить до головного управління внутрішніх військ МВС знаходиться ділянка площею майже 3 гектари. Військова частина розміщена за адресою Щорса, 34, поряд з Університетом культури та площею Лесі Українки. На цій ділянці розміщена Прозорівська башта №3, що входить до Васильківської лінії укріплень, та є архітектурною пам’яткою національного значення. Сама башта займає до третини відведеної площі. Інша, більша частина ділянки, вільна. Різного роду інвестори, архітектори та проектанти давно ходили навколо цього вільного простору. Досить сказати, що Бабушкін вже не перший рік ходить з «колосальною» ідеєю. Спочатку він хотів збудувати споруду висотою понад 50 поверхів, яка б займала дану площу та додатково територію сусіднього зруйнованого дитячого садочку. Проте громадськість Києва та містобудівна рада не пішла на це, незважаючи на тривалу боротьбу.

В річницю помаранчевої революції на Печерську проводили громадські слухання. Звертаємо увагу на цю річницю саме тому, що першим гуманітарним проектом до виконання, який оголосив Ющенко після перемоги – був Мистецький Арсенал. В першому вужчому розумінні, це мала бути сукупність галерей, а в ширшому баченні – охопити увесь історичний центр Печерську, та стати новою візитною карткою міста.

Проте виконання проекту зіткнулося з мовчазним опором чиновників та забудовників, які звичайно чудово розуміли ціну землі. Довгий час це був опір невидимий, проте зараз здається обличчя перед нами починають проступати.

Так от 22 листопада 2007 року за адресою вул. Січневого повстання, 22 в середній школі №90 відбувалися громадські слухання з приводу забудови Грушевського, 36. Їх організатори вдалися до цілого ряду методів для того аби ні жителі Печерського району, ні районна влада не дізналися про їх проведення. Ці слухання назвали «презентацією», і намагалися таким чином протягнути будівництво навпроти метро Арсенальна торгівельно-розважального центру.

baner 1
при использовании материалов ссылка на Выборы.org обязательна.

© 2002—2020 «Выборы.ORG»