Войти с помощью

Выборы городского головы в Киеве - 2007

На київську кампанію витратять приблизно 100 млн дол. - попередні київські вибори коштували вдвічі дешевше. Левову частку з цієї суми мають викласти основні кандидати на посаду мера: Леонід Черновецький, Олександр Турчинов, Віталій Кличко та Микола Катеринчук. Кожному з них доведеться розщедритися приблизно на 20-30 млн дол., які підуть на рекламу, утримання передвиборчих штабів, улещання виборців народними гуляннями, продуктовими пайками тощо. Нинішні вибори столичних голови та депутатів (на відміну від попередніх, що пройшли майже непоміченими на тлі парламентської кампанії) мають всі шанси перетворитися на яскраве шоу - як через видовищність, так і через обсяг витрачених коштів. Причому остаточна сума, що буде витрачена окремими кандидатами та партіями на перегони, цілком може перевершити очікування спостерігачів.

Виталий Кличко выбросил на политический ринг белое полотенце

Как считает наш корреспондент, экс-кандидат на кресло киевского мэра Виталий Кличко все-таки передумал воевать с Леонидом Черновецким и сейчас активно ищет пути к примирению. На днях Кличко был замечен на открытии одной из благотворительных выставок в Пинчук Арт Центре в компании советника мэра по вопросам средств массовой информации Казбека Бектурсунова. Во время акции репортер «Выборы.орг» подметил, как бизнесмен Виктор Пинчук и его жена Елена Франчук подсадили Виталия Кличко за столик к господину Бектурсунову. Экс-боксер сразу же начал напряженно что-то объяснять советнику мэра. С отрывков фраз было понятно лишь то, что Виталий добивался аудиенции у киевского мэра, тем более, что формально первый шаг к этому был сделан Леонидом Черновецким, заявившим недавно в телеинтервью о том, что все проблемы Кличко заключаются в том, что он мало общается собственно с мэром.

То, что Кличко будет искать примирения с Черновецким, говорит и пауза в его оппозиционной деятельности. За два года работы в Киевсовете Виталий Кличко не смог сделать ничего, кроме нескольких громких заявлений о своем намерении стать мэром столицы. Немногим больше из его уст было популистских критических замечаний в сторону действительной киевской власти, причем конкретная аргументация при этом не приводилась. Был единственный раз, когда однажды господин Кличко все-таки решился на минимальные шаги в сторону борьбы с Леонидом Черновецким и его командой. После очередной сессии горсовета Виталий начал кричать на каждом углу о том, что киевская власть незаконно раздает землю, и даже подал в Окружной административный суд Киева на мэра и секретаря Киевсовета. Но и эта идея экс-боксера с треском провалилась – оказалось, что иск был подан не в тот суд. Фракция Блока Кличко обвинила во всем недотеп-юристов, публично пообещала, что передаст документы в Шевченковский суд Киева, дабы довести начатое дело до логического завершения. Но на этом все и закончилось. Судя по всему, документы никто никуда так и не передал, а тема иска сама по себе тихо умерла.

Коли на горизонті з’являються вибори завжди починається війна соціологів. Цього разу мова йде про мерські в Києві. Спочатку про результати соціологічних досліджень по столиці заявив фонд «Демократичні ініціативи». У їх варіанті результати були невтішні для Черновецкого: - оцінка ситуації в місті киянами погіршала, - майже половина за дострокові вибори, - більше всього прихильників у Віталія Клічка. 12 листопада вони провели відповідну прес-конференцію в УНІАНі: «Ставлення киян до достроковіх виборів міра” — листопад 2007 долі». 

13 листопада іншу інформацію подала міська газета «Хрещатік»: «Сьогодні директор Центру «Соціс» Микола Чурилов повідомив «Хрещатику», що він ставить під великий сумнів те, що киянам потрібні перевибори міської влади. За словами соціолога, найближчим часом очолювана ним компанія проведе соціологічне дослідження, головним питанням якого буде необхідність проведення перевиборів у Києві. «На початку вересня ми проводили свої соціологічні дослідження. Хочу відзначити, що і тоді у Леоніда Черновецького був найвищий рейтинг серед усіх можливих претендентів на пост мера, хоча відсоток був дещо нижче, ніж за даними, отриманими Науково-дослідним інститутом соціально-економічного розвитку міста (35,2%)», - акцентував пан Чурилов. Для вашого розгляду наводимо обидві позиції нижче.

Політик, який є об’єктом постійних насмішок, приречений на поразку. Однак Черновецький благополучно переживе ще одну бурю навколо власної персони, яка мала би призвести до його повалення.

Схоже, 30 вересня після оголошення попередніх результатів парламентських виборів злякався сам Черновецький – лише цим можна пояснити безпрецедентну роздачу земель наступного дня після оголошення цифр у Центрвиборчкомі.
На швидку перемогу розраховує і БЮТ – так, Тимошенко навіть оголосила, що, крім Києва, проведе дострокові вибори мерів у Харкові та Черкасах. 

Дострокові вибори мера можуть відбуватися за сценарієм останніх парламентських - коли їх кілька разів довелося відкладати.

Якщо старт виборам не встигнуть дати до нового року, то не відбудеться це і в перших декадах січня – півмісяця країна відпочиває. Отже, за оптимістичного для опозиції сценарію, вибори мера можуть відбутися десь у березні, що влаштовує далеко не всіх ініціаторів цієї боротьби.

По-перше, за півроку Черновецький може збільшити рейтинги шляхом грошових вливань у найбідніші соціальні групи.

По-друге, втрачається ефект бліц-крига, на який розраховує опозиція, окрилена перемогою на парламентських виборах.

Історія політичної кар’єри Леоніда Черновецького є досить показовою для пострадянського політика від бізнесу. Вочевидь, перший політичний досвід Л.Черновецький отримав під час створення свого концерну на ресурсній базі Київського університету. Мало кому відомо, що назва концерну «Правекс» походить від «Право. Економіка. Соціологія» – київського кооперативу, створеного групою працівників КДУ ім.Т.Шевченка. Згодом, заснувавши банк та ставши на той час типовим персонажем із фільмів часів пізньої перебудови, Л.Черновецький здобуває посаду радника Президента Л.Кравчука.

До Верховної Ради різних скликань президент «Правексу» проходить по мажоритарних округах у Києві у Харківському районі. Спеціалістам з виборчих технологій та журналістам відомі методи, які застосовувались мажоритарниками від бізнесу. Ці методи можна сформулювати як «ресурсне заохочення виборців». Проте сам Л.Черновецький і не приховував, яким чином він вигравав вибори, першим озвучивши приблизну вартість успішної кампанії на столичному мажоритарному окрузі – 1 млн. доларів США. Щоправда, фахівці на той момент (1998 р.) зазначали, що сума була явно завищеною. Але той факт, що довкола Л.Черновецького завжди є люди, які могли вмотивувати свої завищені витрати на виборчу кампанію, досить яскраво свідчить про особливості характеру нинішнього міського Голови.

Слід зазначити, що президент «Правексу» завжди міг знаходити спільну мову із владою. Зокрема, він був радником усіх трьох президентів України – Л.Кравчука, Л.Кучми, В.Ющенка.

До участі у партійному списку «Нашої України» почесний президент концерну «Правекс» мав досить тривалу історію власного партійного будівництва. Задовго до створення Ліберально-християнської партії Леонід Черновецький відзначився спочатку спонсорством партійного проекту «За красиву Україну», а згодом і керівництвом ним же (ініціатором створення партії був на той момент досить яскравий дніпропетровський політик і депутат Верхоної Ради 2-го скликання Геннадій Балашов)...

Головний висновок – 2008 року неодмінно будуть проведені перевибори столичного міського голови та Київради.

Ймовірно, ініціаторами процесу стануть одночасно і БЮТ, і НУ-НС, і ПР - навіть якщо котрийсь з них займе позицію вимушеного погодження „заради громадянського миру” абощо – хоча навряд чи, Л.Черновецький вже має серйозні конфліктні стосунки з кожною з цих потужних сил. Тобто, всім найпотужнішим політичним силам столиці без винятку вигідно і з політичного, і з економічного боку, і з точки зору політичного піару урочисто і з „максимальним врахуванням думок і інтересів киян” прибрати Л.Черновецького.

baner 1
при использовании материалов ссылка на Выборы.org обязательна.

© 2002—2022 «Выборы.ORG»