Історія політичної кар’єри Леоніда Черновецького є досить показовою для пострадянського політика від бізнесу. Вочевидь, перший політичний досвід Л.Черновецький отримав під час створення свого концерну на ресурсній базі Київського університету. Мало кому відомо, що назва концерну «Правекс» походить від «Право. Економіка. Соціологія» – київського кооперативу, створеного групою працівників КДУ ім.Т.Шевченка. Згодом, заснувавши банк та ставши на той час типовим персонажем із фільмів часів пізньої перебудови, Л.Черновецький здобуває посаду радника Президента Л.Кравчука.
До Верховної Ради різних скликань президент «Правексу» проходить по мажоритарних округах у Києві у Харківському районі. Спеціалістам з виборчих технологій та журналістам відомі методи, які застосовувались мажоритарниками від бізнесу. Ці методи можна сформулювати як «ресурсне заохочення виборців». Проте сам Л.Черновецький і не приховував, яким чином він вигравав вибори, першим озвучивши приблизну вартість успішної кампанії на столичному мажоритарному окрузі – 1 млн. доларів США. Щоправда, фахівці на той момент (1998 р.) зазначали, що сума була явно завищеною. Але той факт, що довкола Л.Черновецького завжди є люди, які могли вмотивувати свої завищені витрати на виборчу кампанію, досить яскраво свідчить про особливості характеру нинішнього міського Голови.
Слід зазначити, що президент «Правексу» завжди міг знаходити спільну мову із владою. Зокрема, він був радником усіх трьох президентів України – Л.Кравчука, Л.Кучми, В.Ющенка.
До участі у партійному списку «Нашої України» почесний президент концерну «Правекс» мав досить тривалу історію власного партійного будівництва. Задовго до створення Ліберально-християнської партії Леонід Черновецький відзначився спочатку спонсорством партійного проекту «За красиву Україну», а згодом і керівництвом ним же (ініціатором створення партії був на той момент досить яскравий дніпропетровський політик і депутат Верхоної Ради 2-го скликання Геннадій Балашов)...
Головний висновок – 2008 року неодмінно будуть проведені перевибори столичного міського голови та Київради.
Ймовірно, ініціаторами процесу стануть одночасно і БЮТ, і НУ-НС, і ПР - навіть якщо котрийсь з них займе позицію вимушеного погодження „заради громадянського миру” абощо – хоча навряд чи, Л.Черновецький вже має серйозні конфліктні стосунки з кожною з цих потужних сил. Тобто, всім найпотужнішим політичним силам столиці без винятку вигідно і з політичного, і з економічного боку, і з точки зору політичного піару урочисто і з „максимальним врахуванням думок і інтересів киян” прибрати Л.Черновецького.